Akupunktúrne body na objednávku

z praxe…
taká novinka – začali mi chodiť do ambulancie noví pacienti, ktorí si prinesú na lístočku napísané body, ktoré im mám napichnúť, s tým že im to „vyšlo“ na biorezonancii alebo inom prístroji..
 
Tak presne takto klasická čínska medicína nefunguje 🙂 ALE! Vždy ma to nanovo pobaví.
 
Čínska medicína a akupunktúra nie je kuchárska kniha s receptúrami na to, či ono. A „normálny“ terapeut čínskej medicíny nie je vykonávač služby ako fľaškový automat v Hornbachu a na takúto liečbu jednoducho nepristúpi. Terapeut čínskej a verím, že ani inej holistickej medicíny nie je čašník, ktorý roznesie jedlo, ktoré navaril kuchár. A nie preto, že by to bolo pre neho dehonestujúce, ale preto, že to Nefunguje. Nemajte mu to za zlé, ak sa s takou reakciou stretnete.
 
Neexistuje niečo také ako bod na chudnutie (viem, čítali a počuli ste o takom a mrzí ma, že som niektorým práve zničila jednu ilúziu), konkrétny bod na hento alebo tamto, ktorý zaberie vždy a všetkým. Žiadne také, že kamoške ste napichli bod na migrénu a odvtedy ju nemala, pichnite to aj mne.
 
Človek je tak vysoko individuálny chemicko – biologický systém ( alebo pre zástancov myšlienok Teslu a energie- systém fungujúci na princípoch fyziky), že naň neplatia zautomatizované a zovšeobecnené princípy.
 
Akupunktúra je energo-informačný systém. Spájajú sa v ňom dve zložky – informácia a energia. Teda mám v hlave myšlienku a zámer a viem, čo robím, prečo nejaký bod napichujem a kam a ako ho napichujem. Jedna zložka bez druhej robí tento systém nefunkčným. Klasická čínska medicína sa nedá naučiť z kníh. Je to neuveriteľne živý proces, kde sa nejde podľa tabuliek a vonkajších príznakov. Berú sa samozrejme do úvahy, počúvame pacienta a pomenovanie jeho primárnych aj sekundárnych problémov ALE výber bodov je ako výbuch v hlave terapeuta, ktorý zvažuje xy faktorov, podľa ktorých sa rozhodne pre kombináciu – predispozície pacienta, predchádzajúca liečba, súbežná liečba, ktorú stanovili lekári (aby sme nešli proti nej), jeho životná mapa, aktuálny zdravotný stav, celá anamnéza, spôsob vystupovania, jeho spôsob riešenia problémov, prístup k liečbe, čo ho čaká po odchode z ambulancie v ten deň, kam smerujeme celkovo v liečbe, čo sledujeme, okamžitý pocit terapeuta,…
 
Aj preto milujem čínsku medicínu, lebo je to živý proces, je to náročné, nikdy nie je možné ju obsiahnuť a „vedieť“ celú a ja výzvy milujem, jednoduché veci ma jednoducho nebavia 🙂

Miriam Latečková